Bike Hotel

Projektas bendruomenei „Bike Hotel“

Apie projektą: projektas parengtas remiantis iškilusiomis problemomis gatvėse. ,,Bike Hotel“ – tai dviračių stoginė, kuri turės pirmosios pagalbos stotelę ,,MedKit“, kuria bus galima naudotis įvykus nelaimei. Ant stogo bus įrengtos saulės panelės, kurios padės įkrauti elektrinį dviratį ar paspirtuką. Išlaikant ekologiškumą ir komfortą, bus pasodinti augalai.

Problemos: automobilų spūstys (daugelis žmonių į mokyklą atvyksta automobiliu, susidaro didelės spūstys), didelė oro tarša (automobiliai kamščiuose išskiria daug CO2).

Tikslai: sumažinti CO2 išmetimo kiekį (mažesnis kiekis važiuojančių automobilių – mažesnė oro tarša), mažinti automobilių spūsčių kiekį (mažiau automobilių kelyje – mažiau spūsčių), skatinti žmones palaikyti sveiką gyvenimo būdą (važiuoti dviračiu – sveika), dviračių stoginė – saugi vieta palikti savo transporto priemonę. 

Projekto partneriai: ISKU baldai, Aistė Kybartaitė, Martynas Starevičius, M. Veito statybos inžinerijos biuras, Kauno technologijų mokymo centras, VilniusTech.


Projekto istorija

Pagrindinė projekto sprendžiama problema, sukelianti daugiausiai nepatogumų ir žalos aplinkai, yra transporto spūstys. Automobiliai išskiria daug anglies dioksido, anglies monoksido, angliavandenilių ir dar daugiau kenksmingų šalutinių produktų. Ypač spūstyse, kai automobiliai be tikslo stovi vietoje ir teršia aplinką, pasiekiame beprasmės taršos stadiją. Be abejonės, ši situacija reikalauja skubaus dėmesio ir veiksmų. Be to, ši problema mūsų bendruomenei buvo labai akivaizdi, nes mūsų gimnazija yra apsupta daugybės kitų mokyklų ir darželių. Dauguma žmonių į mokyklą atvyksta automobiliais, o kiekvieną rytą mūsų bendruomenės nariai gali aiškiai pajusti kamščių problemos poveikį. Taigi, turėdami tai omenyje, jau antrus metus plėtojame projektą, kuris gali sumažinti šią problemą ir prisidėti prie teigiamų pokyčių.

Viskas prasidėjo nuo problemos išsiaiškinimo. Vėliau išsikėlėme pagrindinius tikslus, tokius kaip: automobilių spūsčių, išmetamo CO2 ir kitų teršalų kiekio mažinimas bei sveikos gyvensenos skatinimas. Vėliau gimė mintis, kad šią problemą galėtume išspręsti automobilius pakeitę kitomis transporto priemonėmis. Be to, galvojome, kokias transporto priemones turi daugelis žmonių bei kas nekenkia gamtai. Atsakymas – dviračiai ir paspirtukai – tai šios problemos sprendimai. Tačiau iškilo kita problema – kaip paskatinti žmones susidomėti dviračiais ir paspirtukais? Taigi, mūsų tikslas buvo sukurti vizualiai patrauklią struktūrą, kuri būtų skirta saugiai laikyti dviračius ir paspirtukus, taip pat atverti galimybes juos prižiūrėti ar įkrauti elektrinius modelius. Užduotis buvo sunki, bet per praeitus metus patobulinome savo kūrybinius įgūdžius. Taip pat prisidėjo ir ekspertų pastabos bei komentarai, kurie mus sugrąžino į realybę ir suteikė naujų idėjų. Trečiasis ir paskutinis prototipas visus maloniai nustebino ir įkvėpė įgyvendinti šį „Bike Hotel“ projektą. Taigi, subūrėme pačią nuostabiausią komandą ir kartu leidomės į kelionę skleisti žinią apie šį projektą. Dalyvavome daugelyje konferencijų, laimėjome apdovanojimų ir surinkome dalį reikalingų pinigų. Pakeliui įgijome daug įgūdžių ir įveikėme savo baimes. Šiais metais mes tęsiame savo kelionę, kuri mums taip stipriai padėjo augti.

Atnaujinta: 2024-04-10
 • Priėmimas į gimnaziją
 • ELEKTRONINIS DIENYNAS
 • TĖVAMS
 • MOKINIAMS
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 11.05 – 11.50
 • 5. 12.05 – 12.50
 • 6. 13.00 – 13.45
 • 7. 13.55 – 14.40
 • 8. 14.50 – 15.35